tren

Özel Site Güvenliği Hizmeti

Güvenlik Hizmeti
Özel Site Güvenliği Hizmeti

ÖZEL SİTE GÜVENLİĞİ HİZMETİ

Günümüzde en çok ihtiyaç duyulan güvenlik hizmetlerinin başında site güvenliği gelmektedir. Toplu konutların eskiye nazaran daha da yaygınlaşması, insanların çok daireli siteler içinde yaşamayı tercih etmesi ile birlikte bu alanlarda güvenlik açıklarını kapatmak da mecburiyet haline gelmeye başlamıştır. Herkesin kendini huzurlu ve güvende hissetmesi gereken yerler olan evlerin de bazı güvenlik ihtiyaçları olduğu unutulmamalıdır. Sadece eşya veya mal güvenliği değil aynı zamanda can güvenliğini de en üst düzeyde tutabilmek için profesyonel site güvenliğine ihtiyaç duyulmaktadır.

Sitelerde güvenlik hizmetlerine başvurulmasının pek çok sebebi bulunur. Sitede güvenli bir yaşam alanını tahsis etmek ve konforlu bir ortam yaratmak, aynı zamanda sitede yaşayanların hayat standardını da yükselten bir unsurdur. Bina ya da site güvenliği, siteye girip çıkan herkesin kimlik kontrolü yapılmasını gerektiren bir iş olduğu için deneyimli güvenlik personeli nezdinde gerçekleştirilmesi gereken eylemlerdir.

ÖZEL SİTE GÜVENLİĞİ NEDİR ? APARTMAN GÜVENLİĞİ

Deneyimli ve eğitimli özel güvenlik görevlileri tarafından yapılması gereken bir işlem olan site güvenliği, özellikle son yıllarda büyük bir ihtiyaç haline gelmiştir. Son dönemde yaşanan hırsızlık, cinayet, adam yaralama, dolandırıcılık, gasp, taciz gibi olumsuz olaylar sebebiyle ne yazık ki insanlar güvenli yaşam alanlarına hasret kalmıştır. İşte bu tür olumsuzlukları ortadan kaldırabilmek için toplu yaşam alanları olan sitelerde güvenliğin tahsis edilmesi için özel eğitilmiş personele ihtiyaç duyulmaktadır.

Ashina Güvenlik bünyesinde başarılı ve müşteri memnuniyeti odaklı sunulan hizmetlerden biri de profesyonel site güvenliği hizmetleridir. Siteye girip çıkan misafirlerin veya ziyaretçilerin kimlik kontrolünün yapılması, siteye paket servise gelen elemanların gerekli güvenlik prosedürlerinden geçmesi ve site sakinleri ile sağlıklı iletişimin kurulması için site güvenlik personeline ihtiyaç duyulmaktadır. Bu hizmetleri deneyimli ve güvenilir özel güvenlik şirketlerinden alırsanız çok daha konforlu ve kaliteli bir yaşam alanına kavuşabilirsiniz.

DENEYİMLİ SİTE ÖZEL GÜVENLİK GÖREVLİSİNİN GÖREVLERİ

Profesyonel anlamda kaliteli ve memnuniyet odaklı hizmet veren özel güvenlik görevlilerinin site güvenliği hizmeti verirken de yerine getirmesi gereken bazı sorumlulukları vardır. Site özel güvenlik görevlisinin görevleri denilince akla ilk gelen site giriş ve çıkışlarında gerekli güvenlik önlemlerini almaktır. Ancak bunun yanında deneyimli güvenlik görevlilerine düşen çok sayıda sorumluluk vardır. Bunları şu şekilde sıralamak mümkündür:

 • Sitenin veya binanın tüm giriş çıkışları kontrol edilir.
 • İletişim kabiliyetleri ile site girişinde danışma rolü üstlenir.
 • Siteye giriş yapmak isteyen kişilerin kimlik kontrolü ve siteye giriş amaçları sorgulanır.
 • Misafir bekleyen kişilerle iletişime geçilir.
 • Paket servis hizmetlerinde gerekli kişilerle iletişime geçilerek güvenlik sorgulaması yapılır.
 • Site içindeki asayiş sağlanır.
 • Site sakinlerinin ve site yönetimine ait eşyaların güvenliği kontrol altında tutulur.
 • Site içi ve dışında 7/24 kameralı inceleme gerçekleştirilir.
 • Siteye giriş yapan araçların plaka kayıtları alınır, çıkış yapanların kayıtları tutulur.
 • Güvenlik hukukuna uykun koşullarda kameralı izleme ve kayıt yapılır.
 • Site sakinlerinin araçları tanınır ve yabancı araçların siteye giriş yapması engellenir.
 • Bina ve site çevresinde araçların uygunsuz park yapması engellenir.
 • Eğer yetkilendirilmişse siteye giriş yapacak araçlar veya kişiler dedektörle aranır.
 • Sitede yaşanan olumsuz durumlarda acilen kolluk kuvvetleri ile iletişime geçerek güvenlik sağlar.

Görüldüğü üzere site bekçiliği gibi bir durumun çok çok ötesinde bir görev ve sorumlulukları olan site özel güvenlik çalışanlarının profesyonel bir şekilde seçilmesi gerekir. Eğer yeterince deneyimi olmayan kişilerden site veya bina gibi toplu konutlar için özel güvenlik hizmetleri alınırsa çok ciddi problemlerle karşılaşılması kaçınılmaz olacaktır.

Toplu konutlarda profesyonel seviyede güvenlik hizmeti verilebilmesi için özel güvenlik şirketi tarafından öncelikle risk analiz yönetmeliğine uygun bir şekilde değerlendirme yapılmalıdır.

Güvenlik olay yönetimi ve korelasyon sistemi kullanan şirkette sitem bileşenleri üzerinde tutulan tüm kayıtlar, güvenlik ve yeri geldiğinde kanıt oluşturmak için kullanılır. Pek çok amaçla kullanılabilecek bu kayıtların hukuki koşullara uygun olarak tutulması ve incelenmesi de özel site güvenliği personelinin ve yönetiminin sorumluluğundadır. Site güvenliğinde ayrıca kalite standartlarına uygun bir şekilde tesis edilmiş alarm sistemleri de çok önemlidir. Diğer Güvenlik Hizmetlerimiz için

Bize Ulaşın

  Whatsapp
  Doğukan Erdoğan
  Doğukan Erdoğan
  Merhaba.
  Size nasıl yardımcı olabiliriz?