tren

Otel Güvenliği Hizmeti

Güvenlik Hizmeti
Otel Güvenliği Hizmeti

OTEL GÜVENLİĞİ HİZMETİ

Turizm, konaklama emniyeti ve otel güvenlik hizmetleri konularında uzman bir firma olarak otel güvenliği alanında da profesyonel çözümler sunmaktayız. Otel güvenliği hizmetlerinde öncelikle detaylı bir keşif yaparak güvenlik açısından en ideal çözüm için nereye kaç adet personel yerleştirileceği tespit edilir. Bununla birlikte güvenlik kamerası desteğinin ve altyapısının nasıl oluşturulması gerektiğine de profesyoneller tarafından karar verilmesi gerekir. Bu sebeple profesyonel kalitedeki otel güvenliği hizmetleri için gerekli tüm işlemler ideal şekilde yerine getirilir.

PROFESYONEL OTEL GÜVENLİĞİ HİZMETİ

Oteller, özellikle turizm bölgelerinde ziyaretçilerin adeta ikinci evi gibi görülen yerlerdir. Bu yüzden evlerde hırsızlık, gasp ve darp gibi olayların olmadığı gibi otel ortamında da ev sakinliği ve huzuru aranır. Dolayısıyla otel ne kadar güvenli bir şekilde korunuyorsa o kadar ev rahatlığı sunacağı için profesyonel otel güvenliği hizmeti çok önemlidir. Gerekli eğitimleri başarılı bir şekilde tamamlayan tecrübeli özel güvenlik personelimiz otel güvenliği alanında tüm beklentileri karşılayabilecek potansiyele sahiptir.

OTEL GÜVENLİĞİ NASIL OLMALIDIR ?

Otel güvenliği işlemlerinde öncelikle güvenlik stratejisinin belirlenmesi için otelin içinde ve dışında kapsamlı keşif işlemi yapılmalıdır. Böylelikle güvenlik kameraları ile birlikte otelde en ideal güvenlik duvarının oluşması sağlanabilir. Raporlara göre tüm eğitimlerini başarılı bir şekilde tamamlamış, iletişim yönü güçlü ve deneyimli güvenlik personeli istihdam edilir. Otellerde güvenlik personeli bazı durumlarda danışma görevini de üstlendiği için personelin mutlaka saygılı konuşması ve iletişim becerilerinin yüksek olmasına dikkat edilmelidir.

Bunun yanı sıra otel güvenlik hizmetlerinde sık sık personel değişimi yapılmamalı ve otel tecrübesi olan çalışanların görevlendirilmesine özen gösterilmelidir. Çünkü bir otelin güvenlik görevlisi ile bir bankanın güvenlik görevlisi farklı koşullarda faaliyet gösterdiği için performans kayıpları yaşanabilir. Bu yüzden otel sistemine ve yaşantısına hakim olan personelin istihdam edilmesinde fayda vardır.

OTEL GÜVENLİK PERSONELİNİN GÖREVLERİ NELERDİR?

Otel güvenlik görevlisinin yerine getirmesi gereken görev ve sorumlulukları otel çalışanları kadar misafirler açısından da önemlidir. Çünkü müşterisine yetersiz güvenlik hizmeti sunan oteller, ne yazık ki işine önem vermeyen kurumlar olarak sınıflandırılır. Bu yüzden profesyonel seviyede otelcilik hizmeti ve ortamı için otel güvenlik personelinin de kalifiye olmasına dikkat edilmelidir. Bir özel güvenlik personelinin otelde görev yapması sırasında sorumlu olduğu görevlerden bazıları şunlardır:

 • Otele giriş ve çıkışlar kontrol altında tutulmalıdır.
 • Resepsiyon görevlisi ile koordine olmalı ve daima iletişim halinde kalmalıdır.
 • Otelde meydana gelebilecek güvenlik risklerine karşı caydırıcı faaliyetler yapılmalıdır.
 • Tüm park yerleri ve ortak alanlar düzenli olarak kontrol edilmelidir.
 • Yangın çıkışlarının uygun olup olmadığı ve doğal afet durumunda ziyaretçilerin tahliyesini zorlaştıracak risklerin ortadan kaldırılması gerekir.
 • Otele girip çıkan kişilerin duyarlı kapıdan geçmesi, X- ray cihazı ile eşyaların aranması eksiksiz biçimde yapılmalıdır.
 • Kapalı otoparklara LPG tankı bulunan araçlar alınmamalıdır.
 • Tüm araçların altı ve bagajları kontrol edilmelidir.
 • Otel içinde sorun yaratan kişiler ve şüpheli davranışlarda bulunan kişiler uyarılmalıdır.

DENEYİMLİ OTEL GÜVENLİK GÖREVLİSİ DESTEĞİ

Türkiye’de otelleri genellikle yabancı konuklar ziyaret ettiği için bu tür durumlarda yabancı dil konuşabilen özel güvenlik personeli tercih edilmesi gerekir. Böylelikle turistlerin yaşayabilecekleri sorunlar en aza indirilerek otelin müşteri memnuniyetine verdiği önem gözler önüne serilmiş olur. Profesyonel otel güvenlik hizmetlerinde faaliyet gösteren firmamıza başvurarak gerekli desteği alabilirsiniz. Özel otel güvenliği alanında tecrübeli ve sertifikalı personeller sayesinde otel ortamında da ev huzuru yaşamanız mümkün hale gelecektir.

Bize Ulaşın

  Whatsapp
  Doğukan Erdoğan
  Doğukan Erdoğan
  Merhaba.
  Size nasıl yardımcı olabiliriz?